wyszukiwanie zaawansowane
» Dotacje na start

Baza wiedzy

Nasi klienci

  • VC

Dotacje na start

Dotacje na start przeważnie są udzielane z 3 programów:

URZĄD PRACY

Środki przeważnie do 6 krotności przeciętnego wynagrodzenia, 21 tys. zł. Dofinansowanie udzielane zazwyczaj na poczatku roku lub w ciągu roku (w przypadku pozostałej alokacji). Aby dowiedzieć się o planowanych i aktualnych konkursach, należy skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy, właściwym ze względu na adres zameldowania. Środki dla osób bezrobotnych, którzy są zarejestrowani we właściwym urzędzie, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w ciągu 1 lub 2 ostatnich lat.

POWER

Środki w ramach danego programu są udzielane zazwyczaj osobom młodym – do 29/30 roku życia. Przeważnie instytucją realizującą programy są także Powiatowe Urzędy Pracy. Dlatego tak jak poprzednio należy skontaktować się z właściwym PUP w celu zorientowania na nabory. Środki przeznaczone na dotacje są przeznaczane zazwyczaj dla osób nieaktywnych zawodowe, które także nie uczestniczą w kształceniu. Przeważnie maksymalna wartość to 21 tys. złotych.

Regionalny Program Operacyjny

Każde województwo posiada Indywidualny Regionalny Program Operacyjny, w ramach którego powinno zostać wyodrębnione działanie w zakresie dofinansowania zakładania działalności. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów w zakresie możliwości ubiegania się o dotację na start w ramach danego województwa, powiatu czy miejscowości nalży skontaktować się z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w najbliższej miejscowości.
W ramach Poddziałania kierowanego do osób pozostających bez pracy, których sytuacja na rynku pracy jest najtrudniejsza i które są zainteresowane założeniem działalności gospodarczej świadczone będzie przez Beneficjenta (Operatora) kompleksowe wsparcie obejmujące: szkolenia i/lub doradztwo przygotowujące do rozpoczęcia działalności gospodarczej, przyznanie wsparcia finansowego (dotacji) na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 30 000 PLN, a w przypadku utworzenia dodatkowego miejsca pracy do 10 000 PLN na każde utworzone miejsce pracy, działania na rzecz wsparcia i rozwoju młodych stażem przedsiębiorców (uczestników projektów) w początkowym okresie rozwijania działalności gospodarczej (do 12 m-cy) poprzez udzielanie wsparcia doradczego, szkoleniowego, konsultacyjnego.
Szczegółowe zadania Beneficjenta oraz zasady realizacji przez niego wsparcia ujęte zostaną w wytycznych programowych lub regulaminie konkursu, które zostaną opracowane na podstawie wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju.
 
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl